Skuteczne wybielanie zębów. Jaki żel do wybielania zębów? Poradnik pacjenta

Skuteczne wybielanie zębów. Jaki żel do wybielania zębów? Poradnik pacjenta

 

Uśmiech wraz z uzębieniem jest niewątpliwie jedną z ważniejszych wizytówek człowieka. Każdy z nas chce mieć zdrowe, mocne oraz możliwie najjaśniejsze zęby. W artykule tym opisana zostanie skuteczna, efektywna, a przede wszystkim bezpieczna, nakładkowa metoda wybielania zębów. Przedstawione zostaną również nowoczesne żele do wybielania zębów Opalescence.

Czym jest nakładkowe wybielanie zębów?

Aby skutecznie i jednocześnie bezpiecznie wybielić nasze zęby, niezbędna będzie współpraca z gabinetem stomatologicznym. Podczas wizyty dentysta pobierze od nas wyciski dolnych oraz górnych zębów. Na ich podstawie laboratorium techniki dentystycznej wykona dwie nakładki z tworzywa na dolne oraz górne zęby. Szyny te posłużą do napełnienia ich żelem, a następnie do noszenia podczas procesu wybielania. Metoda ta jest efektywna i pozwala szybko wybielić zęby, jednakże należy pamiętać, aby podczas zabiegu stosować się do wszelkich zaleceń stomatologa. Ważne jest, aby przed procesem wybielania wyleczyć wszystkie zęby. Preparaty do wybielania zębów mogą spowodować poważne szkody w uzębieniu poprzez przeniknięcie przez ubytki w zębie.

Jaki żel do wybielania zębów wybrać?

Opalescence jest nowoczesnym i cenionym systemem do wybielania zębów. Produkt jest bezbarwnym, aromatyzowanym żelem o wysokiej lepkości zawierający nadtlenek karbamidu, azotan potasu oraz fluorek sodu. Preparat w postaci żelu dostępny jest w strzykawkach. Praktyczna forma ułatwia pacjentowi stosowanie żelu w warunkach domowych. Żel do wybielania Opalescence dostępny jest w trzech wariantach zapachowych: miętowy, melonowy oraz neutralny. Ten ostatni jest szczególnie polecany pacjentom, którzy wykazują reakcje alergiczne na aromaty. Żel występuje w dwóch wariantach stężenia nadtlenku karbamidu wynoszącym 10% oraz 16%.

Sposób użycia żelu do wybielania zębów Opalescence

Należy pamiętać, że regularne kontrole stomatologiczne oraz skrupulatne dbanie o higienę jamy ustnej są częścią procesu wybielania zębów. Zabiegi te mogą u niektórych pacjentów powodować nadwrażliwość. Dalszy proces wybielania należy konsultować ze swoim stomatologiem. Żel Opalescence stosuje się poprzez noszenie na zębach nakładki wybielającej wypełnionej preparatem. Zwykle jednorazowo aplikuje się od 1/3 do 1/2 strzykawki. Należy delikatnie przycisnąć szynę, aby dostosować jej boki do łuku zębowego. W przypadku użycia żelu 10% zaleca się noszenie nakładki przez 8 – 10 godzin, natomiast przy użyciu żelu 16% przez 4 – 6 godzin. Nadmiar żelu, który wydostanie się z szyny należy usunąć czystym palcem lub miękką szczoteczką. Po użyciu należy umyć wodą nakładkę i przechowywać w dołączonym pojemniku. Zęby są naturalnie ciemniejsze przy dziąsłach, a to oznacza, że te rejony będą wymagać dłuższego czasu wybielania niż pozostała powierzchnia zęba. Finalnie pozostają one ciemniejsze przy linii dziąseł. Podczas procesu wybielania należy zaprzestać spożywania silnie barwiących pokarmów oraz palenia tytoniu. Kawa, nikotyna i inne produkty mogą ponownie zabarwić uzębienie wraz z upływem czasu. Zęby można będzie ponownie poddać procesowi wybielania.

Jaka jest cena nakładkowego wybielania zębów?

System wybielania zębów Opalescence jest profesjonalnym zabiegiem stomatologicznym. Proces pozwala wybielić zęby nawet o kilka tonów. Jest jednocześnie bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Ceny zabiegu mogą różnić się w zależności od wybranego gabinetu stomatologicznego oraz miejscowości i wahają się od kilkuset do nawet 1000 złotych.

 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ultradent Products Inc.